Vítáme vás na novém eshopu Simek.eu. Přinášíme nový design i mnoho nových funkcí. Podrobnosti zde

Užitečné informace

Prodloužená záruka

Prodloužená záruka

Informace k zobrazené délce záruky v detailu produktů pod názvem produktu:

 

Záruka v měsících: AA / BB / CC

 • AA = délka záruky pro podnikatele a firmy (nákup na IČ)
 • BB = délka záruky pro spotřebitele (nákup bez IČ)
 • CC = prodloužená záruka, většinou podmíněná registrací nebo garanční prohlídkou - podrobnosti níže u jednotlivých výrobců a značek

Pokud není v detailu produktu zobrazeno nic, platí záruka: 12 / 24 / -

Upozornění: uvedené prodloužené záruky platí pouze pro nakupující z ČR!

Přesné podmínky zákonné záruky najdete v obchodních podmínkách v sekci Vrácení a reklamace

 

Seznam výrobců s možností prodloužené záruky:

Zaregistrujte se do 4 týdnů po zakoupení a využívejte všech současných i budoucích služeb, včetně bezplatného prodloužení záruky na 3 roky na elektrické nářadí, akumulátory a nabíječky, věrnostního programu a mnoho dalšího z dílny Bosch.

Odkaz na registraci produktu profesionální modré řady Bosch na portálu PRO360. Od července 2022 je registrace nového nářadí možná pouze přes PRO360. Tato aplikace je dostupná zdarma jak pro desktopové verze počítačů, tak i pro mobilní telefony na stránkách Google Play Store a Apple App Store. Získejte přehled o svém nářadí, jeho záručních dobách a mějte tak vše potřebné na jednom místě! Vyzkoušejte například funkci skenování, která automaticky rozpozná potřebné informace z typového štítku příslušeného nářadí. Pokud máte registrované nářadí na staré platformě, doporučujeme požádat o přenos Vašich údajů na nový portál PRO360. Jak si vytvořit profil najdete v oficiálním videonávodu.

Odkaz na registraci produktu hobby zelené řady nářadí Bosch.

Odkaz na registraci produktu Dremel. Jak postupovat při prodloužení záruky naleznete v oficiálním videonávodu.

Značka Metabo důvěřuje kvalitě svého zboží. Proto nabízí prodlouženou 3letou XXL záruku namísto obvyklého jednoho až dvou let. Stačí jednoduchá registrace na internetových stránkách nebo v mobilní aplikaci dostupné Google Play Store či Apple App Store během 4 týdnů po nákupu.

Prodloužená záruka se vztahuje i na akumulátorové články a nabíječky. Nezáleží na tom, zda se jedná o modelové řady LiHD či Li-Power, protože na všechny poskytuje Metabo bezplatnou záruku na 3 roky, a to bez jakéhokoliv omezení nabíjecích cyklů!

Více informací naleznete v záručních a servisních podmínkách značky Metabo.

Festool SERVICE all-inclusive - více než byste čekali!  Soustřeďte se pouze na to podstatné, tedy na svou práci. Neustále přemýšlíme, jak bychom Vám usnadnili život. Díky perfektně promyšlenému nářadí, a se službami, které se důsledně orientují na požadavky Vaší každodenní práce. Chcete a musíte v co největší míře zabránit pracovním výpadkům, zbytečné námaze a nákladům navíc. Zaregistrujte nářadí zdarma přes službu MyFestool a získejte řadu výhod po dobu 3 let včetně prodloužené záruky. Služba platí pro veškeré nářadí Festool zakoupené od 6. 3. 2013 a zaregistrované do 30 dnů od zakoupení v systému SERVICE all-inclusive. Detailní záruční podmínky uvedeny zde.

Novinkou je aplikace Festool Work, která je perfektním nástrojem k zajištění absolutního přehledu o nářadí. Bezplatně ji můžete získat v Google Play Store či Apple App Store. Přesvědčte se o jejích výhodách ve videoreportáži.

Touto službou získáte tyto výhody:

 • Opotřebované součástky zdarma. Bezplatná oprava po dobu 36 měsíců! Rychlý, kvalitní a bezplatný servis po dobu prvních tří let. Vztahuje se dokonce i na díly podléhající opotřebení, jako jsou uhlíky, kuličková ložiska nebo těsnění. Opotřebené díly necháme bezplatně vyměnit. Zahrnuty jsou také akumulátory a nabíječky. To znamená 100% oprava za nulové náklady. Neplatí pro poškození spotřebního materiálu a příslušenství, při nesprávném používání, pro škody při používání jiného než originálního příslušenství či náhradních dílů a dále v případě samostatně rozebraného nářadí nebo používání s trvale silným opotřebením! Veškeré podrobnosti a podmínky jsou dostupné na oficiálních stránkách zde.
 • Ochrana proti krádeži 36 měsíců. V případě krádeže obdržíte při spoluúčasti 2.500 Kč zcela nové náhradní nářadí. Více informací zde.
 • 10letá záruka dostupnosti náhradních dílů. A pokud by náhradní díl výjimečně nebyl k dispozici, dostanete jako náhradu zdarma nové nářadí! Podrobnosti o této službě naleznete v tomto odkazu.

Výrobky značky Makita se vyznačují nejvyšší kvalitou, spolehlivostí a dlouhou životností. Z tohoto důvodu Vám společnost Makita nabízí bezplatné prodloužení záruky na výrobky zakoupené pouze u autorizovaných prodejců v České republice! Poskytuje tak tříletou záruku na elektrické nářadí a dvouletou záruku na Li-Ion akumulátory (s výjimkou průmyslových akumulátorových momentových šroubováků, průmyslových akumulátorů, nabíječek, akumulátorových svítilen, pneumatického a benzinového nářadí).

Stačí jen, abyste své elektrické nářadí a Li-Ion akumulátory zaregistrovali do 4 týdnů od data zakoupení na této stránce v případě, že jste profesionálním uživatelem či zde v případě, že nenakupujete na IČO - jste hobby uživatelem.

Pro splnění záručních podmínek je nutné předložit nebo zaslat registrační kód společně s originálním dokladem o koupi a záručním listem!

Společnost Narex poskytuje nadstandardní tříletou záruku na vybraný sortiment akumulátorového programu, včetně baterií a nabíječek. Tato záruka platí jak pro soukromé účely, tak i pro komerční využití! Záruka se vztahuje na výrobní vady produktu. Běžné opotřebení či vady způsobené vnějšími vlivy jsou ze záruky vyloučeny. Podmínkou pro rozšíření záruky je registrace produktu do 30 dnů od jeho zakoupení a uchování prodejního dokladu k registrovanému výrobku.

Odkaz na registraci vybraného produktu akumulátorové řady značky Narex.

Další povinnosti pro řádné uznání záruky včetně seznamu zboží, na které se prodloužení záruky vztahuje naleznete zde.

Díky aplikaci AirTube můžete Váš nový kompresor Schneider zaregistrovat a prodloužit si tak záruku na celkem 3 roky. Nezáleží na tom, zda jste fyzická osoba nebo nakupujete na firmu. Důležité je zaregistrovat kompresor do 30 dnů od zakoupení! Zkontrolujte si, prosím, zda je Váš nový kompresor zařazený do tohoto záručního programu (piktogram vyobrazený na vzdušníku, nebo v katalogu u daného typu vzduchotechniky). Díky této registraci tak budete mít o rok více klidu na práci ve Vašem provozu. Některé kompresory mají dokonce i prodlouženou záruku proti prorezavění vzdušníku na 10 či 15 let!

Navíc v této aplikaci naleznete důležité informace o náhradních dílech, dostupných servisních střediscích či jednoduchých opravách, které zvládnete sami ve vlastní dílně. Dále obsahuje aplikace uživatelské příručky, návody a důležité pokyny. Pokud Vám technika není cizí a alespoň trochu se orientujete v technické dokumentaci, AirTube je řešením i pro Vás.

Mobilní aplikace AirTube je zdarma dostupná na Google Play Store či Apple App Store. Videointruktáž včetně dalších podrobností je dostupná na stránkách českého zastoupení značky Schneider.

Elektrické nářadí FEIN je před uvedením na trh podrobeno tvrdým praktickým zkouškám. I Vy můžete profitovat z tohoto vysokého technologického stavu nářadí FEIN a proto poskytuje společnost prodloužení záručního servisu na elektrické nářadí včetně lithium-iontových akumulátorů v rámci 3leté záruky FEIN PLUS. Podrobnosti o prodloužené záruce naleznete na internetových stránkách českého zastoupení značky FEIN.

Pro úspěšné prodloužení záruky produktu je potřeba jej registrovat na účtu my.FEIN nejdéle 3 měsíce od zakoupení stroje. Video představující tuto platformu naleznete zde. Po jednoduché registraci obdržíte záruční certifikát, který se automaticky uloží na Váš účet my.FEIN. Podrobné informace o rozsahu platnosti 3leté záruky FEIN Plus získáte u svého autorizovaného prodejce. Seznam všech naleznete zde.

Registrace v aplikaci my.FEIN poskytuje mnoho výhod:

 • Pohodlná registrace pro 3letou záruku FEIN Plus.
 • Digitální úložiště dokladů o zaplacení a záručních listů.
 • Přehled všech registrovaných produktů FEIN.
 • Identifikace pomocí individuálních inventárních čísel.
 • Společný zákaznický účet pro všechny uživatele ve Vaší společnosti.

4letá prodloužená záruka na produkty Scheppach a Woodster je podmíněna splněním podmínek uvedených v návodu k danému výrobku, případně na oficiálních stránkách českého zastoupení značek Scheppach a Woodster. Závazek prodávajícího z prodloužené záruky je dán pouze v případě, že kupující předloží výrobek k servisní prohlídce v autorizovaném servisu (viz níže) ve 24. měsíci od data prodeje stroje, tedy v posledním měsíci základní záruky.

Náklady spojené se servisní prohlídkou hradí kupující. Servisní prohlídka je prováděna v centrálním servisu na náklady zákazníka. Přibližná cena za hodinu práce garanční prohlídky je 440 Kč + náklady na dopravu do a ze servisu. Přesná hodnota nákladů není zaručena a je nutné ji ověřit v konkrétním servisním středisku. Centrální servis je na adrese: Hradecká 1136, 506 01 Jičín. Úplný seznam všech autorizovaných servisů naleznete zde.

Podmínkou pro prodlouženou 3letou záruku je online registrace zakoupeného produktu značek Proma a Ferm nejpozději do 30 dnů od jeho zakoupení. Posléze vám bude zaslán e-mail, jako potvrzení o prodloužení záruky. Takto prodloužená záruka je poskytována pro výrobky používané jak v komerčním, tak i v průmyslovém prostředí. Podrobnosti o podmínkách záruky naleznete zde.

Nejvyšší kvalita a potěšení ze zahradní techniky vyvinuté našimi inženýry v Německu je zárukou, že jste si vybrali opravdu dobře. Naše produkty vám budou pomáhat dlouho. Za kvalitou svých produktů si společnost AL-KO Kober plně stojí, a proto Vám nabízí prodlouženou záruku na vybrané produkty až 6 let! Záruku si můžete prodloužit do 8 týdnů od zakoupení produktu AL-KO. Vše je zdarma, stačí pouze vyplnit online registrační formulář a držet se podmínek uvedených v záručním listě. Prodloužená záruka se nevztahuje na produkty zakoupené na IČO! Podrobnosti záručních podmínek naleznete na internetových stránkách českého zastoupení společnosti AL-KO.

Prodloužená záruka se vztahuje na tyto výrobky:

 • 3letá záruka na robotické sekačky Robolinho značek AL-KO a Solo by AL-KO.
 • 5letá záruka na zahradní traktory Solo by AL-KO (s výjimkou traktorů modelových řad Easy, Black Edition).
 • 6letá záruka na benzínové sekačky AL-KO (s výjimkou sekaček modelové řady Easy) a Solo by AL-KO.

Pro prodloužení záruky je nutné splnit tyto podmínky:

 1. Zakupte produkt u autorizovaného prodejce a zaregistrujte Vámi zakoupený produkt nejdéle do 8 týdnů od nákupu pomocí online formuláře.
 2. Společnost AL-KO zkontroluje správnost Vašich údajů a obratem obdržíte e-mailem potvrzení o registraci produktu.
 3. Pečlivě uložte správně vyplněný záruční list, který jste obdrželi při nákupu a připravte si ho spolu s dokladem o koupi pro případ pozdější reklamace.
 4. Se záručním listem absolvujte pravidelné roční prohlídky v autorizovaném servisu AL-KO. Seznam těchto servisních středisek naleznete zde.
 5. Používání doporučeného motorového oleje s označením 10W40 (112901) značky AL-KO.

Již 50 let se pomaloběžné brusky na ostření Tormek používají v dílnách, domácnostech a kuchyních po celém světě. Postupem času si získaly pověst extrémně spolehlivých pomocníků. Bruska Tormek je investicí do kvality a perfektní funkčnosti až s 8letou (5 + 3) zárukou!

Typy brusek / příslušenství a jejich prodloužených záruk:

 • T-8 Original má v základu standardně 5letou záruku pro podnikatele i fyzické osoby! Registraci pro prodloužení záruky o další 3 roky nejdéle do 90 dnů od zakoupení stroje naleznete zde. Platí pro všechny stroje s datem nákupu od srpna 2020 a pozdějším.
 • T-8 Custom má v základu standardně 5letou záruku pro podnikatele i fyzické osoby! Registraci pro prodloužení záruky o další 3 roky nejdéle do 90 dnů od zakoupení stroje naleznete zde.
 • T-4 Original má v základu standardně 5letou záruku pro fyzické osoby a 2letou záruku pro komerční, průmyslovou či vzdělávací činnost. Registraci pro prodloužení záruky o další 3 roky nejdéle do 90 dnů od zakoupení stroje naleznete zde. Platí pro všechny stroje s datem nákupu od prosince 2020 a pozdějším.
 • T-4 Bushcraft má v základu standardně 5letou záruku pro fyzické osoby a 2letou záruku pro komerční, průmyslovou či vzdělávací činnost. Registraci pro prodloužení záruky o další 3 roky nejdéle do 90 dnů od zakoupení stroje naleznete zde. Platí pro všechny stroje s datem nákupu od prosince 2020 a pozdějším.
 • Všechny přípravky, příslušenství a náhradní díly mají 2letou záruku bez rozdílu.

Ke každému stroji je již při výrobě přiřazen jedinečný QR / číselný kód. Tento kód odkazuje na tzv. digitální servisní knihu, ve které jsou zaznamenány všechny důležité údaje týkající se stroje. Do servisní knihy se následně skrze aplikaci zapisují i termíny týkající se prodloužené záruky. Důležitým datem, od kterého začíná běžet záruční doba, je datum uvedení stroje do provozu. Před ním musí být stroj zaregistrován do záručního systému. Registraci provádí koncový uživatel online ve webové aplikaci. Závazné podmínky záruční doby jsou uvedeny v dokumentaci, která je součástí dodávky stroje!

Uvedení do provozu musí být provedeno do 90 dnů od expedice stroje z výrobního závodu. Pokud existují objektivní příčiny, které toto neumožňují v požadovaném časovém intervalu, je nezbytné kontaktovat výrobce a nastalou situaci s ním řešit. Na stroj, který nebyl v požadovaném časovém intervalu zaregistrován a následně uveden do provozu, nebude poskytnuta záruka. Provádět uvedení stroje do provozu mohou pouze autorizovaná servisní střediska nebo výrobce!

Aby mohlo dojít k prodloužení záruky na další období (na 60 měsíců, u šroubových kompresorů Albert a SEC dokonce na 84 měsíců!) je požadováno vykonat záruční servisní prohlídku a to v čase ještě před vypršením aktuálně platné záruční doby (12 / 24 měsíců). Oprávnění provádět záruční servisní prohlídky mají pouze autorizovaná servisní střediska. K provedení záruční prohlídky musí být použita předepsaná originální servisní sada. Postupujte takto:

 1. Aplikace vám s časovým předstihem pošle upomínku na e-mail, který jste zadali při registraci stroje.
 2. Objednejte si záruční servisní prohlídku u autorizovaného servisního střediska.
 3. Pokud se rozhodnete objednat záruční servisní prohlídku u jiného servisního střediska, přihlaste se do aplikace jedním ze dvou způsobů, načtením QR kódu kompresoru nebo přes tento odkaz a zadáním číselného kódu, který je uveden pod QR kódem kompresoru. Vyberte si autorizované servisní středisko, doporučujeme to, které má provozovnu nejblíže místu instalace. Objednejte si záruční servisní prohlídku.
 4. Po vykonání záruční servisní prohlídky je nezbytné zaznamenat tuto skutečnost do elektronické servisní knihy stroje prostřednictvím webové aplikace. Autorizované servisní středisko musí provést registraci předepsané originální servisní sady a potvrdit korektní provedení záruční servisní prohlídky. O úspěšném provedení záruční servisní prohlídky a následném prodloužení záruční doby budete informováni e-mailem na adresu, kterou jste zadali při registraci stroje. Záruční doba se prodlužuje vždy na dobu 12 měsíců nebo do dalšího nejbližšího předepsaného servisního intervalu. Podle toho, co nastane dříve.

 

Ke stažení