30 dní na vrácení zboží

 

 

30 dní na vrácení zboží

V souladu se zákonem má kupující* právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží.

My vám nabízíme více, můžete vrátit zboží bez udání důvodu do 30 dnů!

 

Upozornění:

Kupujícím se pro účely těchto rozšířených podmínek rozumí spotřebitel, jímž je člověk, který na rozdíl od prodávajícího při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své podnikatelské činnosti ani v rámci samostatného výkonu svého povolání.
Právo na odstoupení od kupní smlouvy se tedy nevztahuje na kupujícího – podnikatele (tzn. kupní smlouva uzavřená kupujícím na IČ).

Akce platí pro nákupy na e-shopu Simek.eu realizované od 1.6.2018 do odvolání akce

V této nadstandardní lhůtě musí k uplatnění práva odstoupení od smlouvy kupující dodržet níže uvedený postup a veškerá doporučení uvedená k zákonnému odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů se pro odstoupení v nadstandardní 30denní lhůtě stávají povinnými podmínkami k využití této možnosti. Současně si Prodávající v tomto případě vyhrazuje konečné rozhodnutí o schválení vrácení peněz (případně výměně za jiné zboží).

Přesné podmínky zákonné lhůty 14 dní na vrácení viz: nákupní řád - bod Zrušení objednávky a odstoupení od smlouvy

Vrátit lze jen kompletní a nepoužité zboží bez známky opotřebení, v původním originálním obalu, tak jak vám bylo zasláno. Nelze vrátit zboží, které bylo upraveno na zakázku podle přání zákazníka (např na míru řezané tyče).

Postup vrácení:

  1. zašlete nám emailem na adresu eshop@simek.eu avízo, že chcete tuto možnost využít, netřeba žádné speciální formuláře, jen stručně a jasně popište situaci
  2. obratem vám potvrdíme zda je vrácení možné a zašleme pokyny k zabalení zboží a potřebné dokumentaci, kterou je třeba k zásilce přiložit (číslo účtu na vrácení peněz...)
  3. poté zašlete na vaše náklady zboží a dokumentaci na naši adresu (Kal 22, 339 01 Klatovy)
  4. po příjmu zásilky, pokud je vše vpořádku, vám vše potvrdíme
  5. do 30 dní vám vrátíme částku, kterou jste původně zaplatili za objednávku, včetně dopravného z objednávky (ne za zaslání zpět)