Vítáme vás na novém eshopu Simek.eu. Přinášíme nový design i mnoho nových funkcí. Podrobnosti zde

Jak si vybrat kování na posuvné dveře

Vybíráte kování pro posuvné dveře? Nevíte si rady? Tady jste správně!

Máte už dost klasických zavíracích dveří? Už vás nebaví pořád odkládat tácy s občerstvením, abyste si mohli otevřít dveře? Máme pro vás vhodné řešení – posuvné dveře, které Vám nejen v mnohém ulehčí život, ale budou vypadat překvapivě dobře.

mceclip0-opt

Podle čeho tedy vybrat kování pro posuvné dveře?

V prvním kroku výběru je třeba rozmyslet si, zda to budou skleněné nebo dřevěné dveře. Na našem e-shopu naleznete několik možností pro dřevo a také jednu variantu pro sklo jako hlavní materiál dveří.

Dále je velice důležitá hmotnost dveří a s tím i tloušťka dveří. Kování značky Herkules pro dřevěné dveře existuje trojího typu:

  1. s nosností do 60 kg (v tom případě by měla být tloušťka dveří minimálně 16 mm),
  2. s nosností do 120 kg (zapotřebí je minimální tloušťka 22 mm),
  3. s nosností do 100 kg (zapotřebí je tloušťka 8-12 mm) v případě skleněných dveří.

Velmi důležitá je také délka lišty / kolejnice, kterou budete upínat nad otvor pro dveře. Ta by měla mít pro dvě křídla dvojnásobnou velikost šířky otvoru (například mám ve zdi otvor 900 mm, tak potřebuji kolejnici o délce 1800 mm, popřípadě se dá kolejnice zkrátit). Kování se dělá také pro jednokřídlé dveře.

Kování na posuvné dveře lze většinou koupit v sadách. Např. sady kování proALU Herkules obsahují jednu kolejnici, dva vozíky, jeden doraz, jednu brzdu, jedno dolní vedení, montážní materiál a návod na instalaci. Firma Hettich dodává sady bez lišty, ty se dokupují zvlášť. K sadám lze dokoupit spousta příslušenství jako například: úhelník pro boční montáž (nejsou zapotřebí, pokud přiděláváte kování do stropu), náhradní vozíky, kartáče do dveří, silentsystem (tlumení umožňující nehlučné otevření a zavření dveří – do 80 kg) nebo krycí profily, aby kolejnice nebyla vidět (možnosti stříbrný plast nebo nástavce pro našroubování na vaší dřevěnou lištu pro hezčí vzhled).

sada-posuvneho-kovani

Instalace posuvného kování

Instalace je velmi jednoduchá a zábavná. Krásné a podrobné video Vám ukáže všechny možnosti, jak posuvné dveře nainstalovat. U sady je také přibalen podrobný papírový návod se všemi možnými možnostmi (se silentsystem, bez něj…).

 

.
.
.

Celý sortiment s možností filtrování podle důležitých parametrů naleznete zde: posuvné dveře do interiéru