Vítáme vás na novém eshopu Simek.eu. Přinášíme nový design i mnoho nových funkcí. Podrobnosti zde

Jak si vybrat zahradní traktor

Vybíráte zahradní traktor? Nevíte si rady? Tady jste správně! záruka-alko

Firma AL-KO nabízí vysokou kvalitu - značka zahradních traktorů SOLO by AL-KO znamená vyvinuto v Německu a vyrobeno v Rakousku. To zaručuje kvalitu, spolehlivost a extrémně dlouhou životnost traktoru včetně motoru. AL-KO si na kvalitě zakládá, proto nabízí na traktory prodlouženou 5ti letou záruku!

žánrový obrázek alko2

Při výběru zahradního traktoru důkladně promyslete tyto důležité parametry:

SPOLEHLIVÝ MOTOR
Naše traktory jsou poháněny výkonnými a odolnými motory AL-KO Pro nebo Briggs & Stratton. 2válcové motory jsou velmi robustní, ale přesto mají tichý chod - čehož si řidič určitě všimne u minimálních vibrací. Motory řady Intek od Briggs&Stratton patří k prémiové třídě benzínových traktorů. Díky litinovým vložkám válců, tlakovému mazání s olejovým filtrem, antivibračnímu systému a technologii OHV, disponují tyto motory i extrémně dlouhou životnost a spolehlivostí.

Pozn.: písmeno v názvu před určením modelové řady = značka motoru (Solo by Al-ko zahradní traktor T 15-103.3 HD-A COMFORT PRO) A = Al-ko.

VÝKON
Podle velikosti ploch a četnosti sekání volíme vhodný výkon. V nabídce jsou úsporné jednoválcové i dvouválcové motory se snadným startováním. Jednoválcové motory o výkonu od 6,3 do 7,7 kW jsou lehké, úsporné a vynikají nízkými emisemi hluku a spotřebou. Jsou pro plochy do cca 7000 m², rovinatý terén a pravidelné sekání. Dvouválcové motory poskytují nekompromisní výkon od 9,1 až do 14,4 kW. Uplatní se v náročném terénu a na nepravidelně sekaných plochách až do 10 000 m².

POHODLNÝ PLYNULÝ HYDROPOHON
Jednou z klíčových součástí našich traktorů je kvalitní převodovka firmy Hydro-Gear®, která zaručí ten nejlepší zážitek z jízdy i ve velice náročných podmínkách. Hydrostatická převodovka firmy Hydro-Gear® byla vyvinuta, testována a zkonstruována tak, aby zaručila spolehlivý, tichý a extrémně přesný výkon po dlouhá léta. V nabídce je také model s uzávěrkou diferenciálu pro snadný pohyb i v těžkém a kluzkém terénu i převodovka G7000 s extrémně dlouhou životností pro nejnáročnější použití. Kola jsou obuta pneumatikami šetrnými pro trávník, ale nabízíme i šípová záběrová kola 20" a 23".

ŠÍŘKA ZÁBĚRU
Základní rozdělení sekacích traktorů je určeno velikosti jejich záběru. V nabídce máme traktory o záběru 93 – 125 cm s dvounožovým sekacím ústrojím. Nové nabízíme i žací ústrojí na vysokou a přerostlou trávu s unikátním systémem třech hvězdicových sekacích nožů. Traktory jsou ručeny pro sekání ploch až 10000 m².

SBĚRNÝ KOŠ 
Pro sběrný koš je důležitý nejen velikost, ale především snadná manipulace. Nový systém zavěšení výrazně snížit a vyprazdňovat objemných sběrných košů s obsahem 250 – 310 litrů. Traktory Solo by AL-KO dokážou díky technologii MAX AIRFLOW naplnit plný obsah koše. Mají rovněž zvukovou signalizaci jako ukazatel stavu naplnění.

Co by tedy Vašemu novému traktoru nemělo chybět:

1) Plynulý pohon pomocí hydrostatické převodovky ovládané pedály.
2) Dvounožové žací ústrojí ovládané pomocí elektromagnetické spojky.
3) Možnost sečení i při couvání.
4) Centrální nastavení výšky sečení.
5) Sběrný koš se snadným vyprazdňováním.
6) Pohodlné a uživatelsky přívětivé ovládání.
7) Možnost připojení široké škály příslušenství.
8) Snadný přístup k údržbě a servisu.

Co je tedy v roce 2024 na výběr?

Modelová řada COMFORT PRO: Inovovaná řada traktorů s mnoha přidanými funkcemi, jednoduchou obsluhou a skvělým poměrem ceny a výkonu.

Již od loňské sezóny 2023 jsou pro Vás traktory řady COMFORT PRO připraveny v zcela novém kabátě. Výsledkem je nový vývoj kapoty včetně použití 10x výkonnějších světlometů a větší mřížky chladiče. Kromě nového moderního vzhledu je také novinkou zvětšení objemu sběrného koše na trávu na 250 litrů. Navíc je díky novému otočnému bodu zapotřebí menší síla k jeho vyprázdnění. Neocenitelnou se stává hydrostatická převodovka či elektromagnetická nožová spojka pro zapnutí a vypnutí nože kdykoliv bez nutnosti vypnutí samotného motoru. V porovnání s konkurenčními modely mají také větší kola, která umožňují velmi snadnou manipulaci a lepší trakci.

Modelová řada PREMIUM PRO: Královská řada traktorů s důrazem na výkon, efektivitu práce a maximální pohodlí.

Traktory jsou osazeny mimořádně výkonnými motory včetně kvalitních převodovek G700 a sběrnými koši s velkým objemem 310 litrů. Vybrané modely na víc disponují uzávěrkou diferenciálu nebo možností připojení Smart drive cockpitu, se kterým budete mít všechny důležité provozní informace ihned na očích. Od letošní sezóny je i tato vyšší řada PREMIUM PRO taktéž zahalena do nového dynamického hávu. Nově jsou traktory této řady také rychlejší a tedy efektivnější. Pro spolehlivější a rychlejší nastavení výšky sečení je žací ústrojí vybaveno paměťovou funkcí, která udržuje Vámi preferovanou výšku sečení.

 

.
.
.

Další zahradní traktory na benzínový i akumulátorový pohon včetně Riderů naleznete u nás na e-shopu zde: Zahrada / Zahradní traktory