Vítáme vás na novém eshopu Simek.eu. Přinášíme nový design i mnoho nových funkcí. Podrobnosti zde

Návod na Vánoce pro kutily

Správný kutil zvládne i Vánoce, přinášíme několik tipů jak na stromeček, kapra...

Jak na stromeček

Pokud koupit, jedině před hobby marketem, jsme přeci kutilové ne?
Je-li ale možnost, uříznout ve vlastním nebo blízkém lese, pak se k tomu hodí kvalitní ruční pila, ideálně japonského typu. Pokud je les opravdu blízko, použijeme elektrickou pilu a pořádnou prodlužovačku s ochranou proti sněhu a vodě. Nebo pokud máme, použijeme pilu ocasku na baterky.

Stojan na stromeček samozřejmě vyrobíme. Pár prkýnek se v kutilské dílně najde vždy. Pila a bruska také. Spoje dokonale slepíme a sešroubujeme, aby byl stromek fakt stabilní. Nedoporučujeme používat na spoje pouze sponkovačku, chceme, aby to fakt drželo!

Stromeček pak ozdobíme kutilskými ozdobami, nebo si vyrobíme vlastní ze zbytků v dílně.

Jak s kaprem

Opět pokud koupit, jedině před hobby marketem. Koupíme výhradně živého. S kaprem doma promluvíme, vysvětlíme mu bezvýchodnou situaci a šetrně ho praštíme kvalitní paličkou. Vykucháme a předáme do kuchyně dalším členům domácnosti k následnému zpracování.

Před tím zkontrolujeme dřevěné prkýnko, sbousíme houbičkou a napustíme olejem na prkénka. Případně raději vyrobíme nové, které vyřízneme z tvrdého dřeva, a které bude sloužit výhradně k práci s kaprem.

Zkontrolujeme a nabrousíme nože. Brusku na nože samozřejmě máme v dílně.

Jak na cukroví

Před výrobou cukroví zkontrolujeme podobně jako prkénko na kapra i vál na těsto. Pokud je potřeba sbrousíme ho. Pokud již nevyhovuje požadavkům doby, vyrobíme nový lepší. Vál nenapouštíme olejem, lepší je přírodní. Ideálně jen ohoblovaný.

Jak na dárky

Vánoční dárky koupíme na Simek.eu, případně v blízkém hobby marketu. Dbáme na kvalitu, ta se nám i obdarovaným vždy vyplatí.

 

A je to - přejeme veselé kutilské Vánoce

a neberte život příliš vážně :-)